Webinář Náročné chování dětí (nejen) ve škole a jak s ním pracovat

Čtvrtek 6. 10. 2022
18 - 19 h

Online Webinář zdarma

Safezóna pro vás ve spolupráci s Helenou Pravdovou z Férové školy pořádá webinář pro učitele a všechny zájemce o vzdělávání. Takové, které děti baví a dospělí v něm nevyhoří.

Ukážeme vám, jak se podívat na náročné chování dětí jinýma očima. To, že neposlouchají nebo vyrušují nemusí znamenat, že jsou nevychované. Hledají způsob, jak vyjádřit své potřeby. Představíme vám, jak vytvořit férové a laskavé prostředí, kde děti nemají pocit ohrožení a mají chuť rozvíjet svůj potenciál.

Co se na webináři dozvíte
 • Proč je chování některých dětí náročně a jak takovému chování předcházet
 • Jaký je vztah mezi stresem a projevy chování a jak podpořit děti i dospělé ve zklidnění
 • Dopady vývojového traumatu na chování a učení dětí
 • Praktické příklady, jak podpořit duševního zdraví dětí i dospělých
Co si odnesete
 • Praktické tipy a rady do výuky
 • Materiály v online verzi pro okamžité použití
 • Seberegulační techniky pro okamžité zklidnění
Pro koho je webinář
 • Pedagogům, asistentům i vychovatelům na základní škole i nižších stupňů středních škol
 • Školním psychologům, speciálním pedagogům, výchovný poradcům i metodikům prevence
 • Pracovníkům s dětmi a mládeží v rámci volnočasových aktivit
 • Rodičům a široké veřejnosti
Přihlásit se na webinář
Začátek webináře bude věnován představení Safezóny product ownerkou Vladimírou Osadníkovou. Samotný webinář povede Helena Pravdová z Férové školy.

Helena Pravdová

Lektorka Helena Pravdová se věnuje především spolupráci se školami a pedagogy. Od roku 2018 je součástí projektu Férová škola, která usiluje o spravedlivé podmínky ve vzdělávání pro všechny děti. Podporuje a pomáhá školám v jejich snaze o vytváření bezpečného prostředí. Projekt oceňuje školy s dobrou praxí Certifikátem Férová škola, propojuje je navzájem po celé České republice, aby si mohly být inspirací a podporou. Helena dlouhodobě spolupracuje s organizacemi ČOSIV a NF Eduzměna v tématech péči o duševní zdraví dětí a problematice náročného chování dětí ve škole. Dále se Helena věnuje dětem ohroženým školním neúspěchem, vede semináře pro děti, učitele i veřejnost v projektu Moje tělo je moje, který má za cíl osvětu v tématu bodyshamingu. Její motto: "Mým cílem jako pedagoga i rodiče je, abychom ve své práci vycházeli vždy z potřeb dětí a byli jim nápomocni v naplnění jejich jedinečného potenciálu."

Vladimíra Osadníková

Product Ownerka projektu Safezóna, který vytváří bezpečné místo v online prostoru pro mladé, kde jsou informace týkající duševního zdraví, prevence psychických potíží a odkazy na příslušné organizace. Dále se Vladimíra věnuje pomoci a podpoře lidem s  duševním onemocněním, konkrétně poruchy příjmu potravy. Dlouhodobě Vladimíra spolupráce s Centrem Anabell a v současnosti studuje postgraduální studium v oboru Sociální práce.